DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče,
vzhledem k tomu, že na naší škole není mezi zaměstnanci nikdo nakažen Covidem, ve většině tříd není zvýšená absence oproti normálu (pouze v 9. ročníku je zvýšená) a máme pouze jednu třídu v karanténě, nebudu na pondělí 25. 10. a na úterý 26. 10. dávat ředitelské volno. Žáci tedy mají státem stanovené prázdniny od středy 27. 10. a do školy jdou v pondělí 1. 11. 2021.
Domnívám se, že další volno by většině z vás, především rodičům žáků 1. stupně a přípravné třídy způsobilo komplikace. Samozřejmě, pokud si budete někdo chtít dítě nechat doma už od pondělí 25. 10., je v kompetenci třídního učitele tuto absenci omluvit a děti si učivo doplní.
Ředitelské volno nechávám na vánoční prázdniny, kdy myslím bude situace kolem covidu ještě horší a tam se pak bude hodit mít 2 týdny volno (od 20. 12.)

Děkuji za pochopení a přeji hodně zdraví,

D. Zelená​

Seznam věcí – Přípravná třída ZDE

Seznam pomůcek – 1. třída ZDE

CELKOVÉ VÝSLEDKY TALENTOVÝCH ZKOUŠEK Z VV (po 1. a 2. kole) ZDE

Výsledky zápisu do 1. tříd pro školní rok 2021/2022 ZDE

Instruktážní video k testování žáků – COVID ZDE
a ZDE

Informace k talentovým zkouškám do třídy s rozšířenou výukou VV pro šk. rok 2021-2022-1

Přihláška k talentovým zkouškám z Vv do ZŠ Vodičkova 22, Praha 1 – do třídy s rozšířenou výukou výtvarné výchovy

Závazná přihláška k talentovým zkouškám z Vv – do 6. třídy – pro žáky 5. A a 5. B ZŠ Vodičkova

Informace k přijímacímu řízení na SŠ ve školním roce 2020/2021  ZDE

DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU

Výuku 8 světových jazyků online a zdarma naleznete na .www.jazyky-online.info

DOPORUČENÝ SEZNAM POMŮCEK

• 1x KELÍMEK NA VODU
  • TUŽKY MĚKKÉ – tužka č. 1 /2x/, tužka 4B /2x/
  • 1x KLASICKOU GUMU /velmi dobrá – značka MAPED/
  • 1x PLASTICKOU GUMU
  • VHODNÉ OŘEZÁVÁTKO
  • LEPIDLO – tuba i tekutý Hercules
  • 1x KVALITNÍ NŮŽKY NA PAPÍR /ne dětské/
  • 1x SAMOLEPICÍ PAPÍROVOU PÁSKU
  • TEMPERY NEBO AKRYLOVÉ BARVY /základní odstíny ve větších tubách/
  • 1X KVALITNÍ AKVARELOVÉ NEBO KLASICKÉ VODOVÉ BARVY /velmi dobrá značka vodovek Faber-Castell/
  • KVALITNÍ KULATÉ ŠTĚTCE – velikost č. 2, 8
  • KVALITNÍ PLOCHÉ ŠTĚTCE – velikost č. 2, 4, 12
  • 2x ČERNÁ TUŠ, 1x HNĚDÁ TUŠ + 1x NÁSADKA + 1x PERKO /NA NÁSADKU/
  • 1x SUCHÉ PASTELY – ideálně řadu 24 barev
  • RUDKY HNĚDÉ, PŘÍRODNÍ UHEL

Další požadavky sdělí konkrétní vyučující předmětu VV.

Vážení rodiče,

Od 1. 2. 2018 došlo ve školním řádu k úpravě v oblasti omlouvání absencí na základě Pokynu MŠMT 2017. Tuto úpravu naleznete ve Školním řádu i v Informacích pro rodiče – obojí na webu školy.

Dodatek ke školnímu řádu – omlouvání absencí.

Dagmar Zelená

Dodatek ke školnímu řádu – závažné provinění najdete ZDE
nebo ve školním řádě ZDE

Vážení rodiče,

Na základě projednání na pedagogické radě a na Klubu rodičů dne 22. 11. 2017 jsme zavedli opatření v používání mobilních telefonů. Žáci si ráno uzamknou mobilní telefon do šatní skříňky a k dispozici ho budou mít opět po skončení vyučování. Pokud se budete v naléhavých případech potřebovat s dítětem spojit, využijte sekretariátu – 222 231 648. Totéž se týká i dětí – pokud budou potřebovat spojit se s vámi, mohou využít sekretariátu či kabinetů učitelů nebo sborovny.

Toto opatření bylo zavedeno kvůli zvyšujícímu se používání mobilních telefonů v neoprávněných a nepovolených situacích.

Děkujeme za pochopení,
Mgr. Dagmar Zelená, ředitelka školy.

Vážení rodiče,
oznamujeme Vám, že v letošním školním roce mají naši školu v péči v rámci Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 1, 2 a 4: (Francouzská 56, Praha 10)

Mgr. Kamila Dvořáková (speciální pedagog), tel. 267 997 058, 267 997 011; e-mail: kdvorakova@ppppraha.cz
Mgr. Andrea Růžičková (psycholog), e-mail: aruzickova@ppppraha.cz
<mailto:aruzickova@ppppraha.cz> , telefon: volat ústřednu: 267 997 011

V souvislosti s celkovou přípravou dítěte na vstup do 1. třídy doporučujeme seznámit se s dokumentem MŠMT „Desatero pro rodiče dětí předškolního věku“ viz na našem webu níže.

Vážení rodiče,

v případě, že budete svou dceru či svého syna objednávat do školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna, speciálně pedagogické centrum), je nezbytné, abyste nejprve vyplnili informovaný souhlas. Za tímto účelem kontaktujte výchovného poradce nebo třídního učitele svého dítěte.

Kritéria pro hodnocení ve výtvarné výchově

• Špičková nebo velmi solidní úroveň zadaných úkolů, která odpovídá předpokladům žáka ve výběrové třídě, jež byl přijat na základě úspěšně vykonané talentové zkoušky. (Velmi solidní úroveň zadaných úkolů, která odpovídá předpokladům žáka v běžné třídě)
  • Při pomalejším tempu možnost dopracovat zadaný úkol v prostředí domova, tento fakt nebude nadužíván. Na úkolu bude pracovat pouze žák a práci přinese nejpozději na následující hodinu výtvarné výchovy.
  • Na výuku se každý žák poctivě připravuje podle svých individuálních schopností.
  • Pravidelně nosí potřebné pomůcky – informace o náročnějších pomůckách získává žák výrazně dopředu, o běžných pomůckách předcházející hodinu.
  • V hodinách pracuje soustředěně, zodpovědně a snaží se o nejlepší výsledek.
  • Vede si záznamy o úspěších na soutěžích, výtvarných aktivitách, návštěvách kulturních programů apod. (jen žáky z výtvarných tříd)
  • Při dlouhé absenci si žák učivo doplní v rámci konzultačních hodin anebo doma.

NOVINKY Z KLUBU MLADÝCH

KROUŽKY 2021-2022