Výlet do Českého Krumlova

V září tohoto roku jsme se k naší velké radosti dozvěděli, že dvě žákyně z osmého ročníku byly oceněny v mezinárodní dětské a studentské grafické výtvarné soutěži vyhlášené DDM v Českém Krumlově.
V sobotu 10. 5. v šest hodin ráno nám jel autobus do Krumlova. Když jsme vystoupily z autobusu, hned jsme zamířily do centra. Výstava se konala v prostorách bývalého kláštera, obklopeného zahradami, kde v současnosti sídlí Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky české. Zúčastnily se děti z celého světa s překrásnými výtvory.
Po zahájení programu jsme se šly podívat na výstavu exlibris profesionálních výtvarníků. Poté jsme se vrátily na vyhlášení výsledků soutěže. Na 1. místě se ve své kategorii umístila žačka z 8. D Natálie Krunclová a na 3. místě Adéla Malá (cenu převzala Markéta Bojdová z důvodu nepřítomnosti Adély Malé). Po převzetí cen jsme šly do výtvarných dílen a poté na moučník do kavárny. A jedním z nezapomenutelných zážitků bylo také zkoušení podzimních klobouků různých barev a tvarů. Dále jsme se zúčastnily posledního bodu programu v podobě komentované prohlídky Českého Krumlova. A tak skončil náš výlet s paní učitelkou Štěpánkou Pekárkovou.

Markéta Bojdová, Natálie Krunclová

Příspěvek byl publikován v rubrice 2.stupeň, Výtvarné akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.