Čtenářské dílny

Čtenářské dílny se konají na 1. stupni naší školy již od roku 2017 a slavily tedy ve školním roce 2021/22 jubilejních pět let. Kromě pravidelného setkávání čtenářů, vytvoření čtenářského společenství a rozrůstání knihovny pro začínající čtenáře, jsme v květnu prožili i první „Noc s knihou“. Program na zahradě školičky začal již v podvečer, kdy jsme pro začínající i pokročilé čtenáře připravili různé úkoly motivované knihou „Zahrada“ od Jiřího Trnky. Po večeři a hygieně jsme si všichni ustlali v místnosti školní družiny a při předčítání z knížky „Zahrada“ se všem hezky usínalo. Ráno jsme sbalili spacáky, nasnídali se a vypravili jsme se na vyučování. Akce měla mezi dětmi velký úspěch, všichni se těší na „Noc s knihou“ v příštím školním roce. Že by vznikla nová školní tradice?Do našeho čtenářského společenství zveme i další žáky 1., 2. a 3. tříd. Není pravda, že dnešní děti neradi čtou. Naše čtenářské dílny dokazují pravý opak.

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. stupeň. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.