Projekt „Staň se sochařem“

Ve dnech 9. – 11. června 2016 byli dva pedagogové a osm vybraných žáků (7. a 8. tříd) pozváni na jubilejní 10. ročník výstavy „Kámen Hořice 2016“ v areálu Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích.

Tři dny jsme vytvářeli reliéfy z Ytongu na téma „Doba Karla IV.“ dle předem připravených návrhů. Pracovali jsme v otevřené kóji s profesionálním zázemím, kde nás obdivovali návštěvníci výstavy. Reprezentovali jsme díky několikaletým zkušenostem nejmladší generaci, která má zájem o sochařskou práci. Mnozí odborníci – kameníci i profesoři tamější školy vyzvedli naši připravenost a profesionální přístup ve vedení žáků k prostorovému vnímání. Naši školu jsme reprezentovali na vysoké úrovni. Žáci byli pilní, spolehliví a chovali se tak, že na ně můžeme být právem hrdi.

Pro nás bylo přínosné nejenom to, že jsme si nově vyzkoušeli sekání do pískovce, ale i to, že jsme se seznámili s Hi-Tech technologiemi na světové úrovni. Vyzkoušeli jsme si 3D fotografie a okouzlila nás práce s 3D tiskárnou.

V souvislosti s našimi pravidelnými pobyty v Hořicích jsme na letošním 44. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže v Lidicích získali nejvyšší ocenění – dvě medaile „Lidická růže“ a čestná uznání za kolekci reliéfů vytvořených v Hořicích v minulém roce. Náš dík za tyto úspěchy patří i SPŠK v Hořicích za poskytnutí zázemí a jejich vstřícný přístup. Jmenovitě děkujeme řediteli školy J. Moravcovi, který umí realizovat své nápady, zástupkyni ředitele I. Mádlové za dokonalou organizaci, profesoru R. Huťovi, který nás mnohému naučil. Rovněž děkujeme K. Duškovi, který náš pobyt finančně zastřešil. Poděkování náleží i ředitelce naší školy Mgr. D. Zelené za to, že můžeme svobodně rozvíjet výtvarné cítění našich žáků způsobem, který nás všechny baví.
Ak. soch. Edita Devínska

DSC06045 DSC06048 DSC06059

Příspěvek byl publikován v rubrice 2.stupeň, Výtvarné akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.