Dějiny 20.stol. našima očima

Odkaz na webové stránky projektu ZDE

Prezentace projektu 9. A se uskutečnila dne 28. 3. 2017, kdy si připomínáme významný den – Den učitelů, v historické aule školy. Děti prezentovaly výsledky své práce, která začala v říjnu minulého roku. Pracovaly s nejrůznějšími zdroji, seznamovaly se s odbornou literaturou,poslouchaly příběhy 20. stol., naslouchaly pamětníkům, hledaly v archívu, sledovaly pořady z archívu České televize či chodily po stopách různých pomníků,které se vázaly k jednotlivým tématům. Součástí projektu byla tématicky zaměřená výstavka. Výstavka a web vznikly v hodinách výtvarné výchovy a informatiky pod vedením paní učitelky PhDr. O. Sklenářové. Milými hosty naší prezentace byly paní Grečnerová z KVH a paní Wiplerová –zástupce rodičů. Části naší prezentace se účastnily paní ředitelka Mgr. Dagmar Zelená a radní pro školství Prahy 1 paní Mgr. Špačková. Naši prezentaci doplnilo občerstvení tak, jak ho měli rádi první československý prezident T. G. Masaryk a poslední československý a první český prezident pan Václav Havel.

PhDr. Jarmila Steklá

Příspěvek byl publikován v rubrice 2.stupeň, Naše aktivity. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.