Jak jsem se zapojili do projektu Máme rádi Prahu 1

Přípravná třída se zaměřila na dětská hřiště v Praze 1.
Děti s paní učitelkou třídní Mgr. Renatou Němcovou obešly a vyzkoušely celkem 7 dětských hřišť na Starém Městě i Malé Straně.
Výstupem je plakát s fotografiemi, názvy hřišť a s postřehy dětí.

1.A, B – děti si povídaly s paní učitelkou třídní Mgr. Evou Skalovou a Mgr. Olgou Zabranskou o historii budovy naší školy Jindřišská 32, prohlížely si staré obrázky školy (Rýdl, K.: Obrázky z minulosti školy u sv. Jindřicha v Praze), aby viděly, jak dříve budova naší školy vypadala. Na závěr žáci naší školičku malovali a vyzdobili si obrázky svou třídu.

2.B – v rámci projektu si děti s třídní učitelkou Mgr. Libuší Boháčovou všímaly především náměstí Prahy 1. Prošly si Staroměstské náměstí, Senovážné náměstí, Václavské náměstí. Zde si pečlivě prohlédly sousoší sv. Václava a ve škole si pak udělaly soutěž, kdo si zapamatoval jména všech osob v sousoší. Dle vlastního výběru pak děti nakreslily, co je zaujmulo. Zaměřily se především na Jindřišskou věž a kostel sv. Jindřicha, stavby, které jsou nejblíže naší školy.

3.A – v rámci projektu se děti seznámily s hlavními památkami Prahy 1, s jejich historií. Vše si osobně prošly a prohlédly.
Navštívily také Werichovu vilu, kde se zúčastnily workshopu “Příběh o nepřemožitelném Golemovi“. Třídní učitelka Mgr. Dana Červenková vše zdokumentovala a děti některé památky samy kreslily. Ze všech materiálů si ve třídě pak udělaly nástěnku.

3.B – žáci se s třídní učitelkou Mgr. Marií Kripnerovou zaměřili na významné sochy a sousoší na Praze 1.
O dílech si nejdříve četli příběhy ve škole, pak se k sochám společně vydali, aby si je prohlédli. Žáci také v rámci projektu navštívili gelerii Topičův dům, kde si s paní průvodkyní prohlédli díla sochařky E. Jilemnické. Na závěr se zde zúčastnili workshopu, který vycházel z dojmů, které děti měly ze sochařčiných děl. Vzniklá dílka si děti vystavily ve třídě.

4.A, B – děti společně s paní učitelkami Mgr.Markétou Smelíkovou a Mgr. Janou Verzichovou měly vycházky do okolí školy, aby se seznámily s divadly a dalšími důležitými budovami Prahy 1.
Dále se třídy zúčastnily projekt „Karolinum.“ Navštívily a poznaly tuto významnou budovu.

5.A – žáci pod vedením paní učitelky třídní Mgr. Dany Kešnerové navštívili knihovnu ve Školské. Žáci se dozvěděli se o zajímavých místech Prahy 1,  vyslechli čtení o této specifické části Prahy. Prohlédli si knihy o historii, architektuře a pověstech P1.
Každý žák si pak vybral jedno divadlo Prahy 1 a zpracoval o tomto divadle referát. Vzniklo tak 15 plakátů o divadlech. Děti prezentovaly své divadlo žákům 4.A a 4.B. Vznikla výstavka těchto prací ve třídě 5.A.
V rámci projektu divadla navštívili žáci i loutkové divadlo Kašpárek Sokola Pražského, kde si prohlédli loutky, fundus a shlédli představení Perníkoví chaloupka.

5.B – žáci pod vedením třídní učitelky M. Jindrové v rámci projektu navštívili Staré město a Josefov, prohlédli si Staroměstské náměstí, kde navštívili Kostel sv. Mikuláše, prošli se Pařížskou ulicí. Navštívili i Galerie R. Guttmannna. Žáci se dále na základě prohlídek města domluvili a každý žák pak udělal svůj referát o místu, které ho nejvíce zaujmulo. Připravené referáty přednesli žáci 5.B žákům čtvrtých tříd.
Dne 18.10. 2017 proběhl společný projektový den všech tříd 1. stupně naší školy, kdy děti společně navštívily loutkové představení Kouzelná flétna.

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. stupeň. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.