Korunovační klenoty

Třída 6.C navštívila dne 17.1. výstavu ve starobylém Vladislavském sále Pražského hradu.
Před vstupem na výstavu jsme si udělali malou historickou přednášku. Po vstupu do gotického sálu jsme obdivovali klenot české státnosti, který je symbolem hrdosti,svobody a nezávislosti českého národa-Svatováclavskou korunu. Nechal ji zhotovit následník trůnu Karel Lucemburský pro svou vlastní korunovaci. Je zasvěcena patronu české země sv.Václavovi,čeští panovníci k ní přistupovali s respektem a nikdy ji nevlastnili. Viděli jsme i klíč prezidenta republiky od Korunovační komory. Se zájmem jsme si prohlédli jablko, žezlo, schránku na jablko, relikviář sv.Václava, helmu a meč sv. Václava a roucho českých králů s nádherným hermelínem,což je kožešina z hranostaje.
Tato unikátní výstava je jednou z mnoha v roce, kdy si Československo bude připomínat 100 let své existence.

PhDr.Jarmila Steklá

Příspěvek byl publikován v rubrice 2.stupeň, Naše aktivity. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.