Návštěva Pražského hradu

11.5.2018 jsme navštívili reprezentační prostory Pražského hradu. V Rothmayerově sále jsme obdivovali sochu prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, sklářské umění architekta Bořka Šípka a tapisérii,kterou věnoval František Štěpán Lotrinský své manželce Marii Terezii.Úchvatný byl Španělský sál s obrovskými křišťálovými lustry. Nádherná je i Rudolfova galerie či Zrcadlový sál. Za zmínku stojí i portréty významných Habsburků. V Trůnním sále jmenuje prezident republiky vládu. Vzácné jsou i perské koberce pocházející z Íránu a jeden věnoval íránský šáh druhému československému prezidentovi dr.Edvardu Benešovi. K nadcházejícímu stému výročí vzniku Československa nechal současný prezident vyrobit u firmy Moser servis se státními symboly.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2.stupeň, Naše aktivity. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.