Noc s Andersenem v Bradavické škole:

Studenti tří bradavických kolejí (Nebelvír, Havraspár a Mrzimor) navštívili ve středu 17. října naši kouzelnickou knihovnu, kde je knihovnice bradavické knihovny Madam Pinceová seznámila s mudlovskými bájemi, ve kterých se objevují i kouzelníkům známí tvorové, jakými jsou např. jednorožci, kentauři, fénixové, vlkodlaci, aj.
Bradavický postrach Protiva roztrhal jediný exemplář knihy Fantastická zvířata a kde je najít od Mloka Scamandera. Studenti dostali za úkol pomoci paní knihovnici sestavit znovu stránky do této skvělé knihy, která jim velice pomáhá při studiu a seznámení s krásnými i nebezpečnými tvory. Každá kolej si vybrala jednoho tvora, o kterém studenti sepsali esej a doplnili ji o obrázek.
Závěrem hodiny jsme se naučili kouzlo levitace Wingardium Leviosa, které žáci využili při záchraně zmizojelské prefektky Lenky, kterou napadl trol. Studenti byli moc šikovní a společnými silami jsme zlotřilého trola porazili. Příště se studenti mohou těšit na strašidelný Halloween.

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. stupeň. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.