Noc s Andersenem v Bradavické škole.

V předvečer Všech svatých jsme se rozhodli oslavit výzdobou bradavické třídy, povídáním o Dušičkách, Halloweenu a čtením oblíbené kouzelnické knihy ,,Bajky barda Beedleho“. Kde jsme se naučili nová slovíčka jako například „soukmenovci“ a „šarlatán“.

Zkontrolovali jsme eseje o fantastických zvířatech. Na nástěnce nyní visí esej o vlkodlakovi, ptáku Fénixovi a Jednorožci. V závěru hodiny si zkusili zápas ve Famfrpálu, tj. kouzelnický sport na košťatech. Chytač hledal v knize ,,Famfrpál v průběhu věků“ odpověď na otázku, aby chytil zlatonku. Odrážeči se snažil trefit do krabice a podle barvy míčků odvedli střelce i z již probíhající hry. Střelci se snažili dostat míč do obručí, protihráči se jim v tom snažili zabránit hrou ,,kámen, nůžky, papír“. Po lítém boji zvítězil Nebelvír. Příští hodinu nás čeká zápas mezi Havraspárem a Mrzimorem!

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. stupeň. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.