ZŠ VODIČKOVA LYŽOVALA

V týdnu od 18. do 25. února 2012 se žáci naší školy zúčastnili lyžařského výchovně vzdělávacího kurzu v příjemném a zdraví prospěšném prostředí Jeseníků (v této oblasti se léčí problémy dýchacích cest) v lyžařském středisku Petříkov. Tato oblast se vyznačuje mj. i pravidelným dostatkem sněhové pokrývky, která je pro realizaci kurzu velmi důležitá.
Výuka probíhala na upravených severních svazích pod dohledem zkušených instruktorů a pedagogů naší školy. Nelyžaři získali základní návyky důležité pro zdolávání sjezdovek vyšší obtížnosti a jistotu potřebnou ke zdolávání zasněžených kopců (někteří z nich pronikli dokonce na přední příčky slalomových závodů, které se konaly poslední den). Obsahem výuky byly základy carvingu. Při závěrečných jízdách ti opravdu nejlepší zdatně konkurovali svou dokonalostí stylu i samotným instruktorům.
Lyžování však zdaleka nebylo jediným zážitkem tohoto týdne. V odpočinkovém odpoledni proběhla vycházka do nedaleké Ramzové, kde na děti čekalo překvapení v podobě snowtubingu. Jezdilo se na nafukovacích duších v předem vyjetém koridoru. Tato aktivita byla pro děti nová, neznámá a velmi je zaujala. Na závěr regeneračního odpoledne samozřejmě nechyběla sněhová bitva a hry na sněhu. I tato aktivita vzbudila v dětech velké zalíbení a přispěla k jejich rozvíjejícímu se kladnému vztahu k horám, zimě a sněhu. Do ubytovny se děti vracely nadšeny a ani jim nevadilo, že zdolaly cca 7 km chůze v horském terénu.
Dalším hitem tohoto kurzu byly večerní programy připravené a vedené Mgr. Radkem Pilcem. Zpívání při kytaře, společenské hry a soutěže a následné diskotéky byly přijímány dětmi s velkým zaujetím a nadšením. Kurz byl zakončen večerem, jehož obsahem bylo celkové hodnocení kurzu, vyhlášení výsledků závodů a závěrečnou diskotékou, která probíhala ve spolupráci s místním DJ.
Jak děti, tak i dospělí se už těší na zážitky, které přinese příští zima!


Příspěvek byl publikován v rubrice 2.stupeň, Naše aktivity. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.