1. A na výstavě Františka Kupky ve Valdštejnské jízdárně

V rámci hodin výtvarné výchovy navštívila naše třída 1.A v pátek 11. 12. 2019 výstavu „František Kupka 1871-1957“. Pro děti připravila program do galerie Alžběta D., lektorka výtvarné dílny při ŠD. Pozorovali jsme barvy a přemýšleli o tvaru barev (Tvar rumělky, 1923). Ukázali jsme si autoportréty Františka Kupky, prozkoumávali detaily abstraktních obrazů a prohlídli jsme si obraz Amorfa z roku 1912, který je opravdu výjimečný. Žákům se návštěva moc líbila a těšíme se, že v příštím pololetí zase někam společně vyrazíme.

Příspěvky žáků:

Emil: Mně se líbily všechny obrazy.

Jony: Mně se líbily obrazy, co nevíte co jsou a musíte je hádat.

Hanuš, Gita, Vítek, Lukáš: líbily se jim ty obrazy, kde převažovala jejich oblíbená barva (červená, žlutá, modrá, zelená)

Samanta: Líbily se mi ty barevné tvary.

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. stupeň. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.