19. ročník Noci s Andersenem

Letos probíhal již 19. ročník Noci s Andersenem. Společně s několika dětmi, které chodí do Školské, naše třída přenocovala z pátku na sobotu v knihovně. Čekalo nás několik úkolů – nákup surovin v čarodějnickém obchůdku, překážkový průchod školou se školníkem panem Filchem, ošetřovna s madame Pomfreyovou, péče o kouzelné tvory s Hagridem, při které studenti stavěli hnízdo pro dráčka. Poté jsme se potichounku proplížili kolem knihovnice madam Pinceové a proplazili jsme se do dětského oddělení. Tam na nás čekala šifra v knihách, pomocí které jsme se dostali až k osobě Nicolase Flamemla a jeho kamene mudrců.
Poté následovala volná zábava ve společenské místnosti, kde jsme hráli hry, řešili rébusy a povídali jsme si o celé Noci.
Nakonec nám Hagrid přečetl na dobrou noc příběh z knihy Bajky Barda
Beedleyho. A šlo se spát.

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. stupeň, Naše aktivity. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.