Projektový den EVVO (E-Liška, Tajemství lesa a Zvířecí obludky)

V pondělí 1. 4. 2019 se žáci 1. stupně zúčastnili v budově Jindřiššká 32 projektového dne zaměřeného na enviromentální výchovu. Jednotlivé besedy pro žáky připravila Vzdělávací agentura POCHOP (POznej, CHápej, OPatruj).
Seznámili jsme se s liškou Mijou – získali jsme informace, kde tato u nás velmi rozšířená šelma žije, co dokáže ulovit, proč je oproti zažitým představám užitečná a jak je to s jejím vztahem k lidem a člověka k ní.
Měli jsme možnost zjistit, čím se který živočich živí nebo komu je naopak potravou, poznat rozdíl mezi rohem a parohem a prohlédnout si kůže, parohy, rohy a šišky.
U zvířecích obludek jsme mohli zkusit překonat strach a odpor k určitým zvířatům. Našli jsme odpovědi na otázky, proč vypadá každý živočich tak, jak vypadá a jaké je jeho místo v přírodě.
Lektorům velice děkujeme za zajímavé a poutavé vyprávění.

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. stupeň, Naše aktivity. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.