Výtvarný projekt „František Kupka jako inspirace“

Já sama mám z celé akce pouze pozitivní dojmy. František Kupka byl velký malíř, avšak jak to již bývá, nejvíce se proslavil až po své smrti. Tato výstava stála za to. Z pohledu studenta se tu člověk dozví hromadu věcí, které se v umění vyplatí vědět, a navíc bez jakékoliv nudy. Osobně mě vice oslovují jeho abstraktní obrazy než ty realistické, připadá mi, že v sobě mají větší duši. Co se týče výtvarného projektu, do kterého jsme se pár týdnů po výstavě pustili, považuji za dobrý nápad malovat témata, která zajímala Kupku, inspirovat se jeho dílem. A vůbec, líbila se mi ta odlišnost od klasické výuky.

Karolína E., 8.B

Postřehy žáků 7.D z výstavy a projektového dne:

Více se mi líbila abstrakce než realizmus a přišlo mi zajímavé, jak používal v obrazech geometrické tvary, klapky klavíru. (Markéta B.)
Kupka se mi líbí, miluji jeho obrazy, ale program k výstavě působil díky lektorce nezáživně a nudně.
Jak výstavu, tak I projektový den jsem si velmi užila. Byla to změna z normálního všedního dne na nevšední a určitě bych v budoucnu ocenila další takové dny.
Výstava stála za to, ale lektorka byla nezábavná, samostatná prohlídka by mě určitě vice bavila. Líbilo se mi sledovat ve výstavě Kupkův umělecký vývoj.
Samotná výstava se mi velmi líbila, ale komentovaná prohlídka s lektorkou ani workshop mě vůbec nenadchly. Kupka byl úžasný! (Manu Máslová)
Výstava Františka Kupky na mě působila zvláštně. Jsou to abstrakce, které moc nemám ráda, protože to jsou pro mě jenom čáry, tečky a různé obrazce.
Projektový den se mi líbil. Obdivuji Kupku, jeho originální a zajímavé nápady. Mě by nikdy nenapadly.
Pouze jediné dílo mě zaujalo, byly to tři čáry. Projektový den byl nudný a na výtvor jsme měli málo času.
Moc se mi to líbilo! (Filip Schurmann)
Nejvíce se mi líbily abstrakce, barvy, tvary, protože jsem v nich viděla I něco jiného než čáry a abstrakce, např. Květiny, zahrada, černá díra, kouřová obloha, padající kapky deště atd. Byla to jedna z nejhezčích výstav.
Malování na styl Kupky mi hodně pomohlo. Našla jsem si po dlouhé době cestu k malování a docela jsem si to oblíbila. V Kupkových obrazech jsem našla inspiraci, kterou využívám v malbě I v kresbě.
Na výstavě mě zaujaly abstraktní malby, např. Kosmické jaro, ale také například realistická Cesta ticha. Po komentované prohlídce jsme měli workshop, kde jsme překreslovali část Kupkových obrazů a dokreslovali každý po svém. Také jsme skládali abstrakce z barevných dřevěných kostiček.
Byla to krásná výstava, líbilo se mi najít v díle to, co chci. Byla to zábava a krásná výstava. Realita, kterou Kupka maloval, byla zachycena velmi dobře. Obdivovala jsem skoro každý obraz. Jeho vývin, barvy, ale i to, že každý obraz vyzařoval něco nepopsatelného, bylo úžasné.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2.stupeň, Výtvarné akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.