Škola v přírodě 1. A, B

V týdnu od 3. do 7.6. 2019 první a páté třídy vyjely na společnou školu v přírodě do rekreačního střediska Valcha u Počátek. Počasí nám přálo a tak jsme si pobyt náramně užili. Téma na odpolední program bylo „Retrohry“. Že nevíte, co si pod tímto názvem představit? Učili jsme se skákat panáka, hrát kuličky a přebírat. Věřili byste, že zrovna přebíraná měla největší úspěch? A to nejen u prvňáků. Nakonec některé složité vzory jsou k nalezení i na internetu (postupy na pavouka, čelenku, hvězdu, květinu, kšandičky, atd.). Páťáci měli při výuce přebírání s prvňáky velkou trpělivost a prvňákům šikovnost páťáků náramně imponovala. Spolupráce mezi třídami byla určitě pro všechny obohacením. Kromě trénování retroher jsme ale nezapomněli ani na ostatní typické činnosti na školách v přírodě: procházky, poznávání okolí, stavění domečků pro skřítky, opékání buřtů a samozřejmě diskotéku (tentokrát i s výukou společenského chování). Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Telči. Prohlédli jsme si náměstí i zámek, kde se natáčel kultovní film „Pyšná princezna“. Scénu:“ Zahradníku, zavaž mi střevíček!“ si můžete připomenout na fotce u fontány.:-)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. stupeň. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.